ЛОКАЛЬНІ СТУДЕНТСЬКІ МЕРЕЖІ
Для абонентів
Логін:
Пароль:
Тестуємо швидкість Інтернету

    В Інтернеті з'явилося безліч сайтів, які пропонують протестувати швидкість (наприклад http://internet.yandex.ru/, http://www.speedtest.in.ua/ або http://www.speedtest.net/). До результатів таких тестів треба ставиться з розумінням того, що результат не завжди може збігатися з Вашої реальною швидкістю. Існують різні способи оцінки швидкості доступу до мережевих ресурсів, але одержувані дані не можна вважати повністю об'єктивними, оскільки на результати вимірювань впливає безліч факторів.

Перелічимо найпоширеніші з них:

1. На вашому комп'ютері під час тестування можуть виконуватися інші програми, які отримують або віддають мережевий трафік. Тому для отримання більш точних вимірювань необхідно закрити такі програми. В операційній системі Windows Ви можете контролювати навантаження мережевого каналу за допомогою "Диспетчера Завдань", вкладка "Мережа".

2. Результат вимірювань може відрізнятися в різних інтернет-браузерах через особливості їх програмної реалізації.

3. Швидкість з'єднання можуть сильно спотворювати або повністю обмежувати програми антивірусного контролю та мережеві екрани. Для чистоти вимірювань необхідно вірно налаштувати такі програми для роботи з тестовими мережевими ресурсами або взагалі їх не використовувати на час тестування.

4. Ваш комп'ютер може бути заражений вірусом, який створює мережеву активність і впливає на результати вимірювань. Необхідно перевірити комп'ютер на наявність шкідливих програм.

5. Результат тестування сильно залежить від загальної продуктивності Вашого комп'ютера.

6. Мережевий ресурс, до якого ви намагаєтеся виміряти швидкість може бути в даний момент часу перевантажений або тимчасово зупинений. Можна спробувати повторити вимірювання в інший час.

7. Канал зв'язку до тестових ресурсів, може бути в даний момент часу перевантажений. Можна спробувати повторити вимірювання в інший час.

8. При вимірюванні швидкості через вищеописані сервіси, варто розуміти, що результат буде виданий для однієї поточної сесії. Таких сесій може бути декілька одночасно. Тобто результат однієї сесії не обов'язково є швидкістю, яку надає провадеров послуг. Якщо організувати кілька сесій, то сумарний результат і покаже швидкість провайдера. Приклад: відкрийте кілька нових сторінок, запустіть закачування файлів одночасно на всіх сторінках і підсумуйте результат фактичної швидкості закачування.


Рекомендації

    Ми рекомендуємо проводити тестування, для завантаження інформації, з використанням технології БітТоррент (Torrent), скачуючи з цих сайтів (релізи (роздачі) з великою кількістю пірів (Пір - англ. peer — співучасник)) можна бачити реальну швидкість провайдера. Для проведення тестування необхідно встановити на комп'ютер спеціальну програму для завантаження файлів - Торрент-клієнт. Технологія передачі даних БітТоррент (від англ. Bit torrent - "бітовий потік") працює таким чином: спочатку ваш комп'ютер з'єднується зі спеціальним сервером, який повідомляє адреси інших комп'ютерів в мережі, звідки може бути викачаний файл, що Вас цікавить. Далі завантаження частин цього файлу починається одночасно з усіх джерел, що дозволяє досягти максимальної швидкості отримання інформації з мережі. Таким чином закачка одного контенту ведеться з багатьох айпі адрес одночасно, що дає змогу бачити реальну швідкість (із урахуванням вищезазначенних факторів).

Рекомендовані: http://torrents.net.ua/http://rutracker.orghttp://tracker.0day.kiev.ua/

Також можна розпочати закачування великої кількості різних файлів із різних сайтів одночасно та просумувати швидкість (також із урахуванням вищезазначенних факторів)